Gürmel GYO

SON DAKİKA

Haber Yakası – Gündem Haber, Yerel Haber ,Dünya ,Siyaset, Magazin Haberciliği  Gerçekler için Haber yakasını Takip edin bütün gerçekler haberyakasi.com da

‘1 kuruş aktarıldıysa ben görevden alırım’

Bu haber 06 Ocak 2018 - 10:52 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.
‘1 kuruş aktarıldıysa ben görevden alırım’

İçişleri Bakanlığı’nın görevden aldığı Hazinedar’a destek için dün Beşiktaş’a giden CHP lideri Kılıçdaroğlu “Bırakın 1 milyon 100 bin lira, bin lira, bir kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa belediye başkanını gelir önce ben görevden alırım” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın görevden aldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a destek için dün Beşiktaş’taydı. Belediye binası önünde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “FETÖ’ye kim kaynak aktardı tartışalım. Beşiktaş’tan söylüyorum. Bizim başkanımızdan bırakın 1 milyon 100 bin lira, bin lira, bir kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa belediye başkanını gelir önce ben görevden alırım” dedi.

‘Fiyakanı sökeceğiz’

Beşiktaş Belediye Başkanlığı önünde toplanan partililere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, susmayacaklarını ve sonuna kadar mücadele edeceklerinin mesajını verdi. Kılıçdaroğlu, “Hiç unutmasınlar, sesimiz daha gür, daha kararlı çıkacak. İktidar sahiplerine sesleniyorum: Bizi kendi partileriniz gibi düşünmeyin. CHP avukat odalarında  değil, savaş meydanlarında kurulan bir partidir. CHP; mazlumların hukukunu koruyan partidir. Keşke emeklilerin sorununu, enflasyonu, işsizliği, İstanbul’a ihanet edenleri tartışsaydık. Gündemi değiştirmek istiyorlar. CHP’li belediye başkanını alırsak gündemi değiştiririz zannediyorlar. Sonuna kadar emeklinin de, işsizin de, taşeron işçisinin de, esnafın da, çiftçinin de hakkını savunacağız” dedi.

CHP’li belediye başkanlarını her kuruşun hesabını vermeleri konusunda uyardığına değinen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Belediye Başkanlarımız her kuruşun hesabını kendi ilçesinin, beldesinin halkına verir. İstanbul’a ihanet ettiler, hesap veriyorlar mı, hayır. Diyorsun, ‘Ben dünya lideriyim’. Onaltıdokuz’u yıkamıyorsun. Bir binayı yıkamayan adam, bırakın dünya lideri olmayı o sarayda bile oturmaya layık  değildir. İmara aykırıysa yıkacaksın kardeşim yıkacaksın. Yıkamıyorsun,  yapamıyorsun, beceremiyorsun. Milletin parasıyla hava basıyorsun. Fiyakanı sökeceğiz, kimse endişe etmesin. Bizi hakimleriyle, savcılarıyla korkutacaklarmış. Bütün Beşiktaşlılar, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarım duysun. Suçluyu hakim değil siyasi otorite belirliyorsa, o ülkede adalet iflas etmiş demektir. HSYK’ya (Hakimler ve Savcılar yüksek Kurulu) sesleniyorum. Eğer iradenizi saraya ipotek ettiyseniz, ‘Biz hakimiz’ diye ortalıkta gezmeyin. İradenizi saraya emanet  ettiyseniz ‘Biz savcıyız’ diye ortada gezmeyin. Belediyelerimizle uğraşıyorlar. Beşiktaş’tan sesleniyorum, bütün Türkiye duysun. 14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağız. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağız. Sen 15 yıldır Hakkari’ye asfalt götürmedin. Beşiktaş Belediyesi götürdü.”

Tık yok niye?

Müfettiş incelemesi sırasında belediye başkanının gerekli dosyaları sunmaması halinde açığa alınmasını kabul edeceeğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Varsa yolsuzluk  hep beraber üzerine gidelim. Yoksa yolsuzluk neyin üzerine gideceksiniz? Mal  bildiriminde bulunmadan ötürü suçlanıyor Belediye Başkanımız. Sağlıklı değilmiş  mal bildirimi. Ataşehir Belediye Başkanı gibi Beşiktaş Belediye Başkanı da savcılığa gitti ve dedi ki; ‘Buyurun gelin, benim, ailemin, yedi sülalemin mal varlığını inceleyin arkadaşlar.’ Buyurun bankalar emrinizde. Bizim  evlerde çok şükür ayakkabı kutusu da yok, çok şükür bizim belediye  başkanlarımızın Man adalarında kurulan şirketleri de yok. Bizim belediye  başkanlarımız karaparayı da aklamıyorlar. Bütün bunlar niçin? ‘Ey Kılıçdaroğlu  sen neden benim yakınlarımın Man adasında şirket kurduğunu açıkladın?’ Ben tüyü  bitmemiş yetimin hakkını korumak zorunda değil miyim? Bu ülkede kadın vergi  verir, yeni doğan çocuk vergi verir, esnaf vergi verir, çiftçi vergi verir,  sanayici vergi verir, kalkacak ortalıkta gezeceksin, ‘Ben yerliyim, milliyim.’  diyeceksin, sonra Türkiye Cumhuriyeti’nde vergi ödememek için kaçacaksın vergi  adalarında 1 sterlinlik şirket kuracaksın. Soruyorum, ‘15 milyon dolarlık şirket  hangi şirket?’ Tık yok. Bakın şu ana kadar tık yok. Niye tık yok?  O da  biliyor ki kendisi ve yakınları suçludur. O da biliyor.”

Eşiyle birlikte kürsüdeydiKılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarıyla ilgili olanların  bilirkişiye, Kamu Etik Kurulu’na ve Danıştay’a gönderildiğini ifade ederek, “Göndermezsen namertsin. Biz çekinmeyiz, korkmayız” diye konuştu. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun ziyareti esnasında Beşiktaş Belediyesi’nde güvenlik önlemleri artırıldı. Belediye önüne gelenler polisin üst aramasından sonra alana alındı. Belediye önünde toplanan partililere ve çalışanlara görevliler tarafından Türk bayrağı dağıtırken, kürsüde, görevden uzaklaştırılan Murat Hazinedar, eşi Özlem ve oğlu Yaşatan Hazinedaroğlu, İl Başkanı Cemal Canpolat, belediye başkanları ve milletvekilleri yer aldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
UA-97703830-1
%d blogcu bunu beğendi: